ФОРУМ

Щоб створити повідомлення та теми, потрібно увійти в систему.

Структура документа HTML

Структура документа HTML

Розробник сайту розуміє, що для того, щоб чітко представити потенційним читачам, та надалі керувати своїми повідомленнями, його веб-сайт потребує певної зрозумілої структури. Добре і вірно структурований сайт буде надалі зрозумілий і комфортний для сприйняття як потенційним користувачам сайту, так і пошуковим системам. Також слід зважати на той факт, що за браком часу сам розробник сайту може вносити зміни в структуру вже працюючого сайту через доволі тривалий проміжок часу і тому йому повинна бути зрозуміла логіка та структура ним же створеного сайту. Адже пам'яті людини властиво з плином часу забувати певну інформацію, не виключенням може стати і сам розробник. Тому дуже важливо притримуватись стандартних правил структуризації сайту, тоді сам код сайту буде інтуітивно зрозумілий розробнику.

Усі документи HTML мають необхідну структуру, яка включає наступну декларацію,  з елементами відкриття та закриття:

 • <!DOCTYPE html>
 • <html>
 • <head>
 • <body>

Початковий і кінцевий теґи

 • <тег> - так виглядає елемент відкриття, або початковий теґ.
 • </тег> - так виглядає елемент закриття, або кінцевий теґ.

Декларація про тип документа або <!DOCTYPE html> повідомляє веб-браузерам, яка версія HTML використовується.

Він розміщується на самому початку документа HTML.

Після декларації про тип документа елемент <html>позначає початок документа.

Всередині <html>елементу другий елемент <head> ідентифікує верхню частину документа.

Однак вміст всередині <head>елементу не відображається на самій веб-сторінці. Натомість він повинен містити заголовок документа, який відображається на заголовку у вікні браузера, посилання на будь-які зовнішні файли чи будь-яку іншу корисну інформацію.

Весь видимий вміст веб-сторінки потрапить у елемент <body>. Розбивка найпрстішої типової структури документа HTML виглядає приблизно так:

<! DOCTYPE html>
<html>
 <head>
 </head>
 <body>
 </body>
</html>

Завдання

 1. Давайте додамо структуру документа, в тому числі <!DOCTYPE html>типу документа і <html><head>і <body>елементів до файлу index.html.