Електроніка, яка розчиняється по команді

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

(1 голос, в середньому: 5 з 5)

Зазвичай від електронних пристроїв очікується міцність і висока надійність, що дозволяє приладам служити людині протягом тривалого періоду часу.

Але дослідження ведуться і в зворотному напрямку. Електроніка, яка здатна зникати без сліду, може знайти широке застосування, наприклад, в медицині або ж у військових і комерційних додатках.

Група дослідників з університету штату Айова зосередила свої зусилля на створенні «швидкоплинних матеріалів», які можуть розтанути по віддаленій команді.

Подібні матеріали були створені досить давно, з них вже вдалося виготовити розчинні транзистори, резистори і діоди. Айовські дослідники зосередили свої зусилля на можливості контролю таких електронних пристроїв.

Вчені провели ряд експериментів, змішуючи біологічні полімерні плівки, які розкладаються. Вдалося встановити, наприклад, що при добавці желатину до суміші, процес розчинення сповільнюється. А ось сахароза, навпаки, прискорює зникнення матеріалів.

Використовуючи такі розчини, фахівцям вдалося сконструювати і протестувати антену, здатну приймати і відсилати дані, а також розчинятися при отриманні особливого сигналу.

Хоча ця область електроніки ще недостатньо розроблена, експерти вже зараз пророкують великий успіх «швидкоплинних матеріалів» в цілому ряді комерційних додатків.

Наприклад, з них можна надрукувати кредитну картку, яка при крадіжці або втраті самознищиться по зовнішньому сигналу. Хтось напевно захоче купити таємний щоденник, який безслідно розчиниться в чужих руках.

Результати дослідження опубліковані в останньому номері наукового журналу Advanced Functional Materials.

Джерело:http://fmf.udpu.org.ua/en/novyny-suchasnoi-nauky/402-elektronika-iaka-ro…

Відтворення цієї статті, або будь-якої її частини, допускається за умови посилання на першоджерело:www.miditaur.net та автора. Призначено для  вільного використання з з метою освіти, навчання і приватного дослідження.
Поділитися:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

(1 голос, в середньому: 5 з 5)

Залишити коментар

Ввійти за допомогою: