Вчений з США створив систему, що дозволяє набирати текст силою думки

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

(1 голос, в середньому: 5 з 5)

Поки що процес “друкування” повільний: щоб система зафіксувала увагу пацієнта на букві, потрібно не менше п’ятнадцяти секунд.

Вчений з США, що спеціалізується на відновленні мозку після травм, розробляє систему “мозок-комп’ютер”, яка допоможе паралізованим людям спілкуватися. Завдяки цій системі стало можливим набирання тексту силою думки.

Винайдена Джонатаном Воллоу система може зчитувати сигнали мозку і виводити їх на монітор комп’ютера, пише The Verge.

Виглядає система досить просто: це підключена до комп’ютера шапочка, схожа на плавальну, тканина якої пронизана наповненими гелем електродами.

Концентруючись на зображених на екрані літерах, людина, що використовує цю систему, змушує її електроди визначати, на якій з букв увагу сконцентровано більше, тим самим виводячи її на екран.

Поки що процес “друкування” повільний; щоб система зафіксувала увагу пацієнта на букві, потрібно не менше п’ятнадцяти секунд. Але вже і такі показники – великий успіх для хворих, у яких паралізоване все тіло.

“З розвитком систем життєзабезпечення, таких, як апарати вентиляції легенів, люди з важким паралічем можуть існувати довгі роки. Однак великою трагедією для них є нездатність спілкуватися. Коли вони не можуть висловити свої думки, то втрачають сенс жити далі”, – зазначає Волпоу.

Джерело: http://ua.korrespondent.net/tech/science/3444587-amerykanets-stvoryv-systemu-scho-dozvoliaie-nabyraty-tekst-syloui-dumky

Відтворення цієї статті, або будь-якої її частини, допускається за умови посилання на першоджерело:www.miditaur.net та автора. Призначено для  вільного використання з з метою освіти, навчання і приватного дослідження.
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

(1 голос, в середньому: 5 з 5)

Leave a Reply

Ввійти за допомогою: