GENERAL MIDI ( “GM”) СПЕЦИФІКАЦІЇ

Сьогодні ми спробуємо визначитись зі специфікаціями GENERAL MIDI. Звичайно, що експерти з MIDI технологій чітко розбираються в питаннях MIDI специфікацій, а от початківцям необхідно дещо поповнити свій інформаційний багаж.

Нагадаю, що GENERAL MIDI специфікації визначають спільні особливості поведінки для MIDI сумісних пристроїв. Сьогодні ми розглянемо загальні характеристики і цільове призначення GENERAL MIDI специфікацій.

Стандарт GENERAL MIDI включає 5 специфікацій:

  1. GENERAL MIDI (GM1)
  2. GM 1 SOUND SET
  3. GENERAL MIDI 2 (GM2)
  4. GENERAL MIDI LITE
  5. GENERAL MIDI ЛОГОТИПИ

GENERAL MIDI (GM1)

Специфікація GM System 1 рівня визначає основні функції відтворення  і вимоги до наявності певних стандартних параметрів контролю у MIDI пристроях. Була витіснена у 1999 році специфікацією General MIDI 2, у якій було додано підтримку додаткових функцій та можливостей.

GM1 SOUND SET

Найважливішою особливістю General MIDI є рекомендований список зі 128 звуків інструменту (або “патчів”) і 47 звуків ударних , що повинні підтримувати всі GM пристрої.

GENERAL MIDI 2 (GM2)

GM2 є розширенням GM1, який має зворотну сумісність, але збільшує як кількість доступних звуків і кількість засобів редагування звуку і управління музичним виконанням.

Має кілька версій:

У вересні 2003 року була поширена оновлена специфікація GM2  версії 1.1 з рекомендованими практиками застосування RP-036 та RP-037.

У 2007 році фактично з’явилась GM2  версії 1.2 з виходом доповнення у вигляді рекомендованої практики застосування RP-044.

Нагадую, що у даній статті мова йде лише про загальний опис специфікацій, а не детальний аналіз.

Специфікація General MIDI Lite

Призначена в основному для  використання в мобільному обладнанні та мобільних додатках, які не мають можливості підтримувати повний набір функцій, визначений у General MIDI 1.0, припускає зниження продуктивності, що може бути прийнятним і доцільним саме в мобільних додатках та пристроях.

GENERAL MIDI ЛОГОТИПИ

Безкоштовна ліцензія на використання GM логотипу (ів) доступна для членів ММА для маркування продукції, яка підтримує GENERAL MIDI. Фактично окремої специфікації не існує, але MIDI асоціація обіцяє надати доступ до ліцензійної угоди, яка описує обмеження і зобов’язання що до використання GM логотипу (ів) на GM сумісних приладах, упаковках і маркетингових матеріалах. На момент публікації статті ліцензійна угода ще не була у вільному доступі.

Можна судити лише по опису ліцензійної угоди, що вона регламентує окремі правила застосовання логотипу для звукових генераторів, плейерів, та нотацій. Виробникам GM сумісних пристроїв рекомендовано відображати GM логотип. Разом з ліцензійною угодою повинна бути представлена форма відповідності для кожного продукту, або сімейства продуктів, які відповідають стандарту General MIDI і описують схвалені пристрої, конфігурації і формати для цих продуктів у документах, інструкціях по експлуатації.

Ось такий короткий екскурс по версіях GENERAL MIDI специфікацій. Далі будемо розглядати більш докладно.

Залишити відповідь