MIDI-АСОЦІАЦІЯ TMA

Сьогодні ми почнемо знайомство з інтернет проектом “MIDI-АСОЦІАЦІЯ (ТМА)”. Насправді цей проект доволі важливий і тому йому варто присвятити окрему публікацію.

TMA – Абревіатура, утворена від скорочення трьох англійських слів THE MIDI ASSOCIATION.

Не хочу здатися не послідовним, але на мою думку, найціннішим надбанням асоціації для MIDI спільноти є сам сайт www.midi.org, який, як заявляють самі автори проекту, є центральним сховищем інформації про все, що пов’язано з технологією MIDI.

Наскільки якісною є подача інформації на даному ресурсі я не берусь давати оцінку, але “звіряти годинник” з даним проектом доведеться всім, хто береться вивчати MIDI технологію, або робити певні дослідження з даної тематики. MIDI-АСОЦІАЦІЯ TMA являється визнаним, авторитетним джерелом інформації в колі MIDI спеціалістів, адже містить у відкритому доступі MIDI специфікації різних версій. А специфікації, як відомо, і є найціннішим первинним, базовим джерелом інформації.

Що до міссії TMA, то на перший погляд все чинно і благородно, але якщо дослідити, чи не є похідним наслідком діяльності, або бездіяльності асоціації факт прирівняння MIDI композицій до аудіофайлів  в US Copyright Office (“USCO”) і спонукання до примусового ліцензування.

US Copyright Office (“USCO”) – бюро охорони авторських прав США.

Ця тема потребує окремого дослідження, але на перший погляд питання доволі спірне. Але повернемося до самої асоціації.

Місія MIDI-АСОЦІАЦІЇ (TMA) заключається в об’єднанні в спільноту людей, які займаються творчістю, пов’язану з MIDI та забезпеченні комунікації MIDI-користувачів з компаніями виробниками MIDI продукції. Тут же зазначена і популяризація технології, обмін досвідом, навчання. Процедура приєднання до спільноти доволі проста. Достатньо просто зареєструватися на сайті асоціації і Ви вже становитесь учасником спільноти. Отримуєте можливість скачувати доволі чималий об’єм MIDI специфікацій, приймати участь у форумах, ділитися досвідом і навчатися.

Але слід бути уважним, сайт займається комерційною діяльністю і в деяких розділах анонсується безкоштовний доступ до матеріалів, але насправді це може не зовсім відповідати дійсності. Це стосується відеоматеріалів та курсів, посилання на які можуть Вас привести прямо до платних курсів. Звичайно є матеріали у вільному доступі, але чи через моменти недосконалості логістики сайту, чи свідомого маркетингового ходу це вже питання стратегії розробників. Але це дрібниці у порівнянні з тим об’ємом інформації, яку сайт надає у вільному доступі.
Комфортне середовище для спілкування, на листи відповідають, взагалі ресурс цінний і актуальний.

Резюме:
В цілому сайт MIDI-АСОЦІАЦІЇ дуже серйозний і авторитетний ресурс, який надає можливість вивчати і досліджувати MIDI технологію. Він також забезпечує реальну комунікацію між MIDI користувачами і виробниками відповідного обладнання.

Залишити відповідь