MIDI CA-033 ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ТА ОГЛЯД СХЕМИ MIDI ВИХОДУ

MIDI CA-033 ОНОВЛЕННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ СПЕЦИФІКАЦІЇ MIDI 1.0 ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ТА ОГЛЯД СХЕМИ MIDI ВИХОДУ, ЗАПРОПОНОВАНОЇ В ОНОВЛЕННІ.

Сьогодні ми познайомимося з цікавим документом CA-033, який було затверджено MMA 20 січня 2014 року, опубліковано 1 серпня 2014, пізніше 10 лютого 2015 року узгоджено MMA та 19 березня 2015 року узгоджено з AMEI. Цей документ являє собою підтвердження офіційного затвердженого оновлення електричної специфікації MIDI 1.0. Його назва англійською: Confirmation of Approval for MIDI Standard (CA-033) MIDI 1.0 Electrical Specification Update [2014].

Цей документ оновлює MIDI 1.0 електричну специфікацію, включаючи сигнал 3,3 вольта і додаткове високочастотне заземлення. Цей документ замінює розділ “Апаратне забезпечення” MIDI 1.0 детальної специфікації (Версії 4.2), який було включено до опублікованої MMA  “Повної детальної MIDI 1.0 специфікації”.

Коли писалася MIDI 1.0 Специфікація, промисловим стандартом для електронних схем передбачалася передача сигналів напругою 5 вольт. Стандартна схема MIDI-передавача в MIDI 1.0 специфікації також вимагає використання 5 вольт. Проте, сьогодні промисловий стандарт становить 3,3 вольт, що є дуже вагомим аргументом в сторону адаптації раніше розроблених схем MIDI передавача  для сигналів 3,3 вольт.

Крім того, MIDI 1.0 специфікація вимагає уникати заземлення 2 го контакту  роз’єму MIDI In (входу). Таким чином, екран кабелю MIDI дозволялося заземляти лише на 2 контакті MIDI Out (виходу) або на 2 контакті MIDI Thru  гнізда. Таке рішення добре виправдовує себе  для сигналів звукових частот, але воно менш ефективне для високочастотних перешкод (високочастотних шумів). Оптимальним рішенням у оновленні для підвищення захисту від високочастотних шумів  стало підключення  2 контакту MIDI In роз’єму пристрою через невеликий конденсатор до заземлення. Це забезпечує ізоляцію від шумів заземленого пристрою на звукових частотах, і низький опір заземлення на радіочастотах.

Крім того, дотримання правил електромагнітної сумісності та  пониження впливу електромагнітних перешкод може знадобитися фільтрація радіочастотних перешкод на сигнальних контактах роз’ємів MIDI. Саме це оновлення специфікації додає додаткові феритові високочастотні фільтри (ferrite beads) для сигнальних контактів та додаткові положення заземлення MIDI роз’ємів пристрою.

Давайте уважно розглянемо схему MIDI виходу запропоновану в оновленні.

У червоних рамках на схемі позначені необов’язкові компоненти схеми, до яких відносяться феритові фільтри і заземлення корпусу роз’єму. Необов’язкові ферритові намистинки рекомендуються до використання 1kОм 100 МГц, такі як
MMZ1608Y102BT або аналогічні.

Контакт 2 повен бути прив’язаний до землі лише на MIDI-передавачі (MIDI-Виході).

Нижче у таблиці подані параметри резисторів Rа та Rс в залежності від напруги сигналу.

VTX +5V ± 10%  +3.3V ± 5%
RA 220Ω 5% 0.25W 33Ω 5% 0.5W
RC 220Ω 5% 0.25W 10Ω 5% 0.25W

Буфер між UART передавачем  і резистором Rс є необов’язковим і залежить від реалізації системи.

Він може бути реалізований за допомогою інтегральної мікросхеми, або транзистора, а також їх комбінації.

Передбачається, що цифровий буфер перед резистором Rc в 3.3V конструкціях є відкритим колектором або відкритим стоком, який дозволяє використовувати маленький 0.25W резистор у якості адекватного захисту в разі короткого замикання MIDI кабелю.
Необхідно дотримуватися певної обережності при використанні цифрових буферів в 3.3V конструкціях, щоб не перевищувати рівень максимального струму в разі короткого замикання MIDI кабелю.

Далі буде:

Залишити відповідь