MIDI У ШКОЛІ

Сьогодні я висловлю свою думку з приводу застосування MIDI у освітніх закладах.

Використання MIDI технології в навчальному процесі дозволить значно інтенсифікувати подання музичного матеріалу під час проведення занять з музики чи музичного мистецтва.  Насправді MIDI технології якось залишилися поза увагою чиновників від освіти і це при тому, що скоро 35 років ця технологія успішно крокує планетою і має шалений потенціал для застосування у освітній галузі вона на жаль не набула масового застосування у навчальному процесі. MIDI технологія являється також яскравим прикладом симбіозу інформаційних технологій та музики. Ось Вам і наглядний міжпредметний зв’язок.

Але повернемося до можливостей. Мільйони MIDI файлів знаходяться у вільному доступі мережі інтернет. Серед них є доволі солідні приклади класичних творів. Нагадаю, що при мінімальних розмірах MIDI файлів та невеликих вимогах до ресурсів персонального комп’ютера MIDI технологія має можливість застосовувати більш старішу комп’ютерну техніку.

В Україні є сотні  талановитих MIDI мейкерів, які готові надати свої MIDI композиції безкоштовно для використання у навчальному процесі. MIDI технологія дозволить також вдало використовувати музичний матеріал навіть вчителям, які не мають спеціальної музичної освіти.

Для створення та редагування MIDI файлів існують безкоштовні програми секвенсори, нотні редактори, віртуальні синтезатори, а також для відтворення плейери. У більшості плейерів є функції транспозиції, зміни темпу, метроному. Застосування у якості звукового модуля старенького синтезатора з підтримкою General Midi зробить звучання  MIDI композицій доволі реалістичним, а технологічно не дорогим.

Простим натисканням на кнопку можна розпочати музичний супровід до розспівки, привітання, та ознайомлення з новим музичним матеріалом, чи повторення пройденого.

MIDI технологія дозволить сформувати солідний пісенний багаж у вигляді численного репертуару з вивчених пісень, розкрити творчий потенціал вчителя, викладача та учнів. Наочні демонстрації відтворення нотного матеріалу за допомогою нотних редакторів можуть суттєво підвищити рівень музично-теоретичної підготовки учнів.

Хочу зазначити, що це не пусті слова. Років 25 тому я мав змогу випробувати власне обладнання в навчальному процесі і результат був відмінний. Тоді думав, що MIDI технологія знайде застосування в кожному навчальному закладі, як перспективна, але на жаль так не сталося.  MIDI технологія в освіті залишається досі справою ентузіастів. Можливо так і краще. Зайва бюрократизація може знищити творчій вогник. Враховуючи фактор входження сучасних інформаційних технологій в повсякденний побут, залишати поза увагою MIDI в навчальному процесі просто неприпустимо. Знання та практичні навички застосування MIDI технології мають бути обов’язковим компонентом підготовки вчителів музики та викладачів спеціальних навчальних закладів відповідного профілю.

За ради справедливості слід зазначити, що проводяться окремі дослідження, зокрема з питань необхідності посилення підготовки педагогічних кадрів саме в питаннях запровадження та використання MIDI технологій, але на жаль у більшості випадків все так і залишається на рівні паперів та “наукових” робіт. Такі вже реалії сьогоденного життя.

 

Один коментар

  1. Я теж використовую MIDI на уроках музичного мистецтва! Нажаль пишу MIDI в домашніх умовах, і використовую власний синтезатор на роботі бо особливого ентузіазму у керівництва закладу сучасні технології у музичному мистецтві не спостерігається!

Залишити відповідь