MIDI – ні цента з власної технології

Один з найбільш успішних винахідників так ніколи і не заробив ні цента з власної технології.

Дейв Сміт повинен був достроково вийти у відставку мільярдером або, принаймні, мега-мільйонером.
Він повинен три рази в тиждень потрапляти на шпальти ведучих видань, триймати в бухті власну яхту, у свій вільний час займатися інвестиціями і жити як у Бога за пазухою. Сміт повинен бути однією з легенд, але нині у Силіконовій долині легше знайти успішного підприємця в галузі технологій , ніж знайти серед відомих багачів ім’я Дейва Сміта. Він таким не став.

dsМова йде про Дейва Сміта, який у 1983 році спільно з засновником Roland Ікутаро Какехасі створили цифровий інтерфейс музичних інструментів , в музичному світ відомий як MIDI.

Дейв Сміт придумав і саму абревіатуру – MIDI (Musical Instrument Digital Interface)

MIDI дозволяє електронним приладам і синтезаторам спілкуватися і це означає, що користувач може управляти декількома електронними інструментами з одного синтезатора або комп’ютера. Саме це з’єднання  лягло в основу цифрової музики. Технологія MIDI завдяки своїй універсальності отримала високу оцінку і визнання серед композиторів і музикантів, які використовували її при створенні та відтворенні композицій і десятків фільмів, домашнього відео, у відеоіграх. MIDI-технології використовують танцюючі фонтани Белладжіо,  водопад Острів скарбів на Лас-Вегас Стрип, в смартфонах та інших мобільних пристроях. Цей перелік можна доповнювати безкінечно, бо MIDI технологію використовують і відомі комп’ютерні фірми, і виробники світлотехнічного, піротехнічного та іншого шоу устаткування.

За іронією долі, той факт, що MIDI досяг такого широкого визнання та успіху не став для Дейва Сміта джерелом фінансового достатку з однієї простої причини – він зробив технологію безкоштовною. Це важко зрозуміти сьогодні, але коли Сміт співпрацював з жменькою японських компаній – в тому числі і з Roland та Yamaha, які 30 років тому показали світу MIDI, він не претендував на ліцензійні збори, замість того, щоб пропонувати свою ідею для світу, за гроші.

Визначити грошову цінність цієї технології майже неможливо, але її значення в музичній індустрії не може бути занижена, говорить Том Уайт, президент Асоціації Виробників MIDI, який вважає MIDI є найбільш важливою технологією в історії музики. “MIDI не заробила ніякого доходу,” додав він, “але, застосування технології робить продукцію більш цінною.”

Сміт іноді ставить під сумнів своє рішення відмовитися від ліцензійних зборів за MIDI, але в кінцевому підсумку повертається до такого ж висновку. Він говорить: “Здавалося очевидним, що потрібно було робити в той час, і з огляду на минуле, я думаю, що це було правильно.” У світі музичної технології  Дейв  Сміт став своєрідною легендою.

Тепер, 33 роки потому, MIDI продовжує працювати так само, як це було у 1983 році, що є безпрецендентним випадком, враховуючи ту швидкість, з якою технологічні стандарти відмирають або змінюються іншими. Інструменти тепер замість громіздких шнурів і вилок можуть бути з’єднані за допомогою USB-кабелю, але технологія зсередини залишається незмінною.

 

Залишити відповідь