ПРОЕКТ WEB-MIDI API

25 березня 2011 W3C оголосила про початок роботи робочої групи Audio, місія якою полягає в розробці API скрипту, який би виконувався на стороні клієнта і розширював можливості аудіо у порівнянні з існуючими на той час аудіоелементами.

API має підтримувати функціональні можливості , необхідні для передових інтерактивних додатків , в тому числі здатність обробляти і синтезувати аудіо потоки безпосередньо в сценаріях, а також розширити HTML5 <audio> і <video>медіа – елементи.

Вже 26 листопада 2013 робоча група Audio опублікувала робочий проект специфікації WEB – MIDI API. Ця специфікація визначає API , що підтримує протокол MIDI, що дозволяє веб – додаткам на клієнтській системі виводити перелік і вибирати MIDI – пристрої, за допомогою яких користувач за допомогою MIDI – додатків зможе отримати практичну реалізацію можливості відправляти і отримувати MIDI – повідомлення. У MIDI – додатках така можливість реалізована шляхом надання низькорівневого доступу до MIDI – пристроїв.

MIDI API призначений для того, щоб забезпечити прямий доступ до пристроїв , які відповідають за з’єднання по MIDI з зовнішніми синтезаторами, програмними синтезаторами, які реалізовані в багатьох поширених операційних системах, або навіть, наприклад, з системами сценічного освітлення, та іншими механічними пристроями, керованими за допомогою MIDI. 

Слід відзначити, що WEB – MIDI API можна по праву вважати проривною технологією. Вона стає особливо популярною серед розробників ігор, але, на жаль,  ще не завоювала достойного місця серед розробників web інтерфейсів з причини слабкої підтримки виробниками браузерів. WEB – MIDI API в даний час підтримується лише в Google Chrome.

Google фактично робить найбільш вагомі внески до специфікації і її впровадження. Вперше Web-MIDI API реалізована  в Chrome V.43 для Windows, OSX та Linux, чим  Google демонструє зацікавленість компанії в наданні можливості музикантам реалізовувати свої “MIDI задуми” за допомогою Інтернету.

Хоча по самим оптимістичним прогнозам з швидким розвитком і впровадженням Web Audio API технології стане можливим створення додатків на основі браузера, що дозволять не лише керувати синтезаторами та звуковими ефектами, але ми можемо сподіватися на початок створення на основі браузера повноцінних DAW (Digital Audio Workstation).

Залишити відповідь