KORG POLY-800 II заміна батареї

Сьогодні я поділюся досвідом заміни елементу живлення в синтезаторі KORG POLY-800 II. Першою ознакою, що пора змінити батарею є не тримання синтезатором прошитих тембрів. Перш ніж приступити до роботи обов’язково ознайомтеся з ПОПЕРЕДЖЕННЯМ нижче!

ПОПЕРЕДЖЕННЯ

 

Процедура заміни батареї вимагає певної кваліфікації та досвіду ремонту чи обслуговування електронних приладів, а саме базові навички з пайки та знання правил техніки безпеки. Ви маєте усвідомити, що в результаті некваліфікованих дій Ви ризикуєте пошкодити чи навіть вбити синтезатор і отримати від цього велику психологічну травму. Тому, якщо Ви не впевнені у власних можливостях, або навіть маєте найменші сумніви, то краще зверніться до професіонала.

Я не беру на себе жодної відповідальності, якщо Ви натхненні даною публікацією вирішите самостійно відремонтувати Ваш Korg Poly-800 II і він вийде з ладу, чи Ви особисто отримаєте ураження електричним струмом, чи психологічний шок! Публікація  лише інформує про можливість і методику ремонту з пізнавальною, освітньою чи дослідницькою метою.

Наша мета замінити батарею в синтезаторі Korg Poly-800 II, яка забезпечує енергонезалежність пам’яті синтезатора. По аналогії можна замінити батарею в синтезаторах Korg DW-8000 та Korg EX-800.

Процес заміни батареї в даних синтезаторах викликає деякі ускладнення, пов’язані з тим, що батарея знаходиться всередині синтезатора і доступ до неї без розбирання корпусу синтезатора неможливий, і ще один момент – батарея не має слоту і припаяна безпосередньо до контактів плати.

Я пропоную розглянути можливість встановлення слоту під літієву батарею Cr-2032 3V, щоб у подальшому її заміна не потребувала застосування паяльного обладнання і значно спростить дану процедуру.

sn2032-ufНам знадобиться низкопрофільний слот – гніздо для друкованого монтажу, горизонтального розташування по типу SN2032 UF, або подібного.  Ми можемо попередньо випаяти з неробочої материнської плати, або придбати у спеціалізованих торгових точках.

Ще нам знадобиться нова батарея CR2032 3V, хрестова викрутка, пінцет, низьковатний паяльник, припої та коротенькі відрізки провідника для подовження контактів слоту батареї. Я використовував обрізані ніжки від електролітичних конденсаторів відповідної товщини, яка дозволить забезпечити необхідну стійкість і жорсткість монтажу, після припаювання до контактів слоту провідники можна ізолювати термоусадочною трубкою, хоча вони доволі короткі і можна обійтися без ізоляції.

Починаємо по порядку:

1. Розбираємо корпус синтезатора.

korg_poly_800_0Переконаємося, що наш Korg Poly-800 II від’єднаний від блоку живлення і з корпусного батерейного відсіку видалені елементи живлення. З нижньої частини корпусу нам необхідно викрутити 16 гвинтів. Потрібно перевернути і покласти синтезатор лицьовою частиною вниз таким чином, щоб не спричиняти тиску на джойстик. Гумові підкладки -ніжки знімати не потрібно.
Видаляємо гвинти і перевертаємо синтезатор в нормальне положення і підіймаємо лицьову панель.

korg_poly_800_2

На платі KLM-1032-А  (на фото внизу зліва) впаяна батарея, окантована навколо жовтим пластиком. Батарея припаяна поверхневим монтажем, так що її можна випаяти не підіймаючи плату.

 

 

 

2. Видаляємо стару батарею та припаюємо слот.

Відпаюємо контакти батареї, підтримуючи її пінцетом. Обережно відпаюємо по черзі кожен контакт, підіймаючи його пінцетом не прикладаючи зайвих зусиль, щоб не підірвати доріжки.

korg_poly_800_1

Під батареєю побачимо маркування полярності.

До нашого нового слоту слід підпаяти невеличкі провідники достатньої товщини для стійкості і без зайвої довжини для нормального контакту.

 

 

Впаюємо слот згідно маркуванню полярності.

Якщо корпус Вашого слоту виготовлений не повністю з ізоляційного матеріалу, підкладіть у нижню частину ізоляційну стрічку. Слот розміщуємо у тому ж місці, де була встановлена оригінальна батарея.

korg_poly_800_4

 

 

Увага! Це важливо!

Зверніть увагу на полярність контактів. Позитивний контакт, підключений до затискача – утримувача батареї  в слоті  припаюється до контакту друкованої плати з маркуванням  “+”. 

Встановлюємо нову батарею CR2032 в слот.

3. Перевіряємо
Обережно прикриваємо корпус, наживляємо чотирма більшими гвинтами, підключаємо адаптер живлення і вмикаємо синтезатор, світлодіодна індикація має бути в нормі, через хвилину перевіряємо звучання. Якщо ви мали попередні проблеми з тембрами, то потрібно завантажити заводський дамп. Після вдалого завантаження перевірити інструмент на предмет відповідності тембрів. Якщо все добре, вимкнути  на деякий час і знову ввімкнути, якщо тембри залишилися без змін, то енергопідтримка пам’яті працює нормально.

4. Завершуємо збірку синтезатора.

Вимикаємо синтезатор і від’єднуємо блок живлення. Обережно перевертаємо блок, не спричиняючи тиску на джойстик і вкручуємо інші 12 гвинтів по периметру нижньої кришки синтезатора. Після закінчення збірки ще раз перевірте роботу пристрою і привітайте себе з вдалою модернізацією!

 

Залишити відповідь