Комбінації клавіш для роботи в консолі

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Віртуальних консолей в Linux може бути кілька (зазвичай 6). Перемикатися між ними дозволяють комбінації клавіш Alt + Fn, де n – це номер консолі. Однак ця комбінація клавіш буде працювати тільки, якщо ви зараз працюєте в консолі, а не в KDE або іншому графічному середовищі.

Наприклад, ви зараз працюєте в консолі 1, а вам потрібно переключитись на консоль 4, тоді натисніть комбінацію клавіш Alt + F4, для зворотного перемикання натисніть Alt + F1.

Натискання комбінації Alt + F7, як правило, перемикає вас в графічний режим – систему X Window.

Клавіша Tab в консолі (або терміналі системі X Window) реалізує автозаповнення командного рядка. Припустимо, що ви забули точне ім’я команди, за допомогою якої запускається потрібна вам програма. Введіть початкові літери команди і натисніть Tab – система сама доповнить командний рядок. Якщо після натискання Tab ви почуєте звуковий сигнал, значить, можливих варіантів кілька, наприклад, ви ввели da, а система знайшли дві (або більше) команди, які починаються на “da”, і вона не знає, яку команду потрібно «вписати» в командний рядок. У цьому випадку натисніть ще раз Tab, щоб побачити весь список команд, які починаються на “da”.

Ви знайшли потрібну вам команду, ввели її, програма вивела на екран якусь інформацію. Але висновок програми виявився настільки об’ємним, що не помістився на екрані. Можна, звичайно, перенаправити висновок в файл або програму less, але якщо цей висновок ви не будете використовувати в подальшому, не потрібно цього робити. Просто гортайте його за допомогою комбінацій клавіш Shift + PgUp і Shift + PgDn.

Відтворення цієї статті, або будь-якої її частини, допускається за умови посилання на першоджерело:www.miditaur.net та автора. Призначено для  вільного використання з з метою освіти, навчання і приватного дослідження.
Поділитися:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

(0 голосів, в середньому: 0 з 5)

Залишити коментар

Ввійти за допомогою: