VBA – Загальна інформація

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

(1 голос, в середньому: 5 з 5)

VBA – об’єктно-орієнтована мова програмування, яка маніпулює об’єктами програми.

Об’єкти мають властивості і методи.

Властивості описують об’єкт, а  методи управляють об’єктом.
Поняття «об’єкти» нерозривно пов’язане з поняттям «об’єктно-орієнтоване програмування». Об’єктно-орієнтоване програмування прийшло на зміну процедурному програмуванню і стало по-справжньому еволюційним етапом у розвитку програмування в цілому. Одним з принципів, введених в ідеологію ООП, був принцип повторного використання коду. Завдяки цьому принципу те, що було створено раніше програмістом і доведено до певного функціонального рівня, не повинно бути втрачено, а повинно використовуватися як готовий блок іншими програмістами. Природно, що робота над самими блоками не припиняється, вони можуть удосконалюватися, але при цьому вони чудово працюють у складі програм. Такі блоки називаються об’єктами. Фактично при необхідності розробити нову програму беруться об’єкти від раніше розробленої програми і тільки переналаштовуються під нові функціональні вимоги. Програмний об’єкт зберігається в основній програмі у вигляді набору стандартних процедур.
Об’єкт має властивості – параметри, які можна вибирати під час створення програм і міняти в ході її роботи. Для перевірки та зміни властивостей об’єкта існують певні процедури – методи, що входять до складу об’єкта.

Офісний додаток – сукупність об’єктів, він же сам являється об’єктом, що  в свою чергу складається з вкладених об’єктів.

У VBA над об’єктами здійснюється три типових дії:

 1. перевірка властивостей
 2. модифікація властивостей
 3. виконання методів.
Відтворення цієї статті, або будь-якої її частини, допускається за умови посилання на першоджерело:www.miditaur.net та автора. Призначено для  вільного використання з з метою освіти, навчання і приватного дослідження.
Поділитися:
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

(1 голос, в середньому: 5 з 5)

Залишити коментар

Ввійти за допомогою: