Руанда лідирує по кількості реформ сприятливості умов ведення бізнесу 2019

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

(4 голоси, в середньому: 3.8 з 5)
Світовий банк зробив доповідь під назвою  “Ведення бізнесу 2019”: звітний рік ознаменувався рекордним числом проведених реформ.
В доповіді зазначено, що в період с 2 червня 2017 року по 1 травня поточного року уряду 128 країн провели рекордну кількість – 314 – реформ, які відповідають інтересам малих і середніх підприємств, а також підприємців, сприяючи створенню робочих місць і стимулюючи приватні інвестиції.

Ці реформи відслідковуються – і пропагуються – за допомогою опублікованого Групою Світового банку індексу ведення бізнесу, на підставі якого складається рейтинг 190 країн за рівнем сприятливості умов ведення бізнесу на їх території.

«Перед урядами стоїть величезне завдання щодо створення сприятливих умов для динамічного розвитку підприємництва, а також дрібних і середніх підприємств», – заявив Джим Ен Кім, Президент Групи Світового банку. – «Справедливі та ефективні правила регулювання бізнесу мають критично важливе значення для зростання підприємництва і успіху приватного сектора. Без них нам не вдасться викорінити крайню бідність та прискорити досягнення загального добробуту в усьому світі ».

«Результати поточного року наочно демонструють прихильність урядів багатьох країн – як великих, так і невеликих – цілям розвитку підприємництва та приватних підприємств», – стверджує Рита Рамальо, Керівник Групи показників світового розвитку Світового банку, яка відповідає за підготовку доповіді.

Дослідження «Ведення бізнесу», проведення якого почалося в 2003 році, не відразу отримало визнання в багатьох частинах світу. Однак з часом чиниться щорічним рейтингом вплив все більш посилюється, про що свідчить прискорення темпів реформ в галузі регулювання бізнесу, що реалізуються в кожному регіоні.

4 з 10 країн, що досягли найбільш помітних результатів по числу позитивних перетворень – Афганістан, Джібуті, Кот-д’Івуар і Того – є нестабільними державами, порушеними конфліктами і насильством.

Третина всіх реформ в галузі регулювання бізнесу – в цілому 107 реформ – була проведена в країнах Африки на південь від Сахари, що є рекордом для цього регіону.

2 країни регіону Східної Європи та Центральної Азії увійшли в десятку лідерів рейтингу: КЮР Македонія, яка посіла 10-е місце, і Грузія, яка піднялася на дві позиції і зайняла 6-е місце.

Бразилія домоглася рекордних показників серед країн Латинської Америки і Карибського басейну, здійснивши реформи за чотирма напрямками.

Об’єднані Арабські Емірати, які посіли 11-е місце, увійшли до першої двадцятки.

Китай, який увійшов в десятку країн, що досягли найкращих результатів у цьому році, піднявся на більш ніж 30 позицій до 46-го місця в світовому рейтингу.

Індія отримала найвищий рейтинг для регіону Південної Азії, піднявшись на 23 позиції до 77-го місця в світовому рейтингу.

Лідером за кількістю реалізованих реформ стала Руанда.
Респу́бліка Руа́нда — країна в центральній Африці, межує на півночі з Угандою, сході з Танзанією, півдні з Бурунді і заході з Демократичною Республікою Конго;
площа 26338 км²;
столиця — місто Кігалі.
Валюта: Руандійський франк
Населення: 12,21 мільйона (2017) Світовий банк
Офіційні мови: Французька мова, Англійська мова, Руандійська мова, Суахілі

Приклади з досвіду Руанди – лідера за кількістю реалізованих реформ

У країнах, що демонструють високі показники в рейтингу «Ведення бізнесу», як правило, існує ефективна система «електронного уряду», що надає послуги громадянам і компаніям. «Електронний уряд» також сприяє усуненню бюрократичних бар’єрів і скорочення масштабів корупції, каже Рамальо.

Ключову роль у проведенні реформ в Руанді, Грузії та Колумбії – перше країнах, що почали реформування своєї нормативно-правової бази під впливом дослідження «Ведення бізнесу» – відіграла наявність сильного керівництва. Руанда і Грузія займають перше і друге місце за кількістю проведених реформ за всю історію дослідження «Ведення бізнесу», при цьому Руанда в минулому році знову виявилася лідером в цій області.

«Необхідно мати сильне керівництво, що спирається на стійку і широку основу», – каже Ромальо. – «Реформи, що проводяться за напрямами, визначеними в дослідженні« Ведення бізнесу », повинні здійснюватися різними міністерствами і відомствами. Тому важливо, щоб керівні вказівки надходили від глави уряду ».

У період після геноциду і громадянської війни в Руанді сформувався консенсус щодо того, що приватний сектор повинен стати основним рушійним фактором економічних перетворень. Уряд поставив перед собою завдання створити сприятливі умови для успішного розвитку підприємств і інвестицій, каже Луїза Каньонга, Керівник Департаменту з питань стратегії і конкурентоспроможності Ради з розвитку Руанди.

«Руанда прийняла рішучий і амбітний підхід до реформування умов ведення бізнесу в країні», – говорить г-жа Каньонга. – «Ми порівнюємо свої досягнення з найпередовішими країнами в області реформ і мислимо масштабно».

За її словами, дослідження «Ведення бізнесу» стимулювало проведення реформ за такими ключовими напрямами:

 • Реєстрація власності: ця реформа дала найбільший ефект. Руанда повністю змінила систему реєстрації земельних ділянок з метою встановлення права власності і перевела в цифровий формат реєстр земельних управлінь.
 • Створення підприємств: кількість зареєстрованих підприємств збільшилася більш ніж удвічі після впровадження електронної системи реєстрації підприємств в онлайновому режимі. Час, що витрачається на створення підприємства, скоротилося з 43 днів до 4 днів в даний час.
 • Отримання кредитів: прийняття сучасних законів про забезпечених угодах, які передбачають надійний захист для заставних кредиторів, сприяло підвищенню довіри з боку кредиторів і розширенню доступу до фінансових ресурсів.
 • Оподаткування: введення спрощених податкових систем і реформування нормативної бази сприяло підвищенню податкової дисципліни та збільшення податкових надходжень.

Маленька, яка не має виходу до моря африканська країна стала однією з найбільш динамічних економік світу зі стрімко зростаючим міським середнім класом. За словами пані Каньонга, за останні 8 років обсяг приватних інвестицій збільшився на 60%, при цьому тільки прямі іноземні інвестиції зросли майже на 40%.

Проте, багато що ще належить зробити.

В даний час Руанда повинна позиціонувати себе як перспективний економіки, здатної конкурувати з іншими країнами на міжнародній арені.

«Нам необхідно озброїти людей знаннями і навичками, які будуть затребувані в майбутньому, і стимулювати компанії до впровадження передових технологій і інновацій».

Відтворення цієї статті, або будь-якої її частини, допускається за умови посилання на першоджерело:www.miditaur.net та автора. Призначено для  вільного використання з з метою освіти, навчання і приватного дослідження.
Поділитися:
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

(4 голоси, в середньому: 3.8 з 5)

Залишити коментар

Ввійти за допомогою: