Що таке IoT, або інтернет речей

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

(2 голоси, в середньому: 5 з 5)

Що значит термін “Інтернет речей”

Термін “Інтернет речей” сьогодні набирає популярності, особливо в асоціації з поняттями розумні будинки, розумні міста, розумний транспорт, розумні підприємства. Згідно з концепцією ІР, речі, які оточують нас, зв’язуються між собою в єдину мережу, покликану забезпечити максимальний комфорт людині і економію енергоресурсів.

Якщо запитати пересічного українця, що таке “Інтернет речей”, то навіть підліток, який не розлучається зі своїм улюбленим смартфоном ні вдень, ні вночі не зможе Вам відразу чітко, або образно відповісти на це питання.
У багатьох сьогодні на вустах словосполучення “інтернет речей”, або скорочено IoT від англійською Internet of Things. Сухе визначення доволі складне для звичайного користувача воно виглядає наступним чином:

Інтернет речей ( Internet of Things , IoT ) – концепція обчислювальної мережі фізичних предметів ( «речей» ), оснащених вбудованими технологіями для взаємодії один з одним або з зовнішнім середовищем , яка розглядає організацію таких мереж як явище, здатне перебудувати економічні та суспільні процеси, що виключає з частини дій і операцій необхідність участі людини .

Одне діло чути, а інше розуміти, що це означає. Для того, щоб зрозуміти значення терміну  IoT потрібно це уявити собі образно.

Будемо пояснювати все дуже просто, адже це насправді дійсно дуже просто.

Ми звикли, що комп’ютери і смартфони напряму працюють з Інтернетом і наша уява асоціює Інтернет саме з цими речам і навпаки нам потрібні комп’ютери чи смартфони для використання мережі Інтернет. Але насправді перелік пристроїв, які можуть бути з’єднані через IoT дуже великий і надалі буде зростати швидкими темпами. Кількість підключених до інтернету пристроїв постійно зростає. На сьогодні їх вже налічуються мільярди і ця кількість буде зростати шаленими темпами. Кількість пристроїв, підключених до інтернету вже сьогодні в рази перевищує кількість користувачів.

Наведемо приклад можливого списку інтернет речей:

 • Холодильники, які вміють контролювати вміст продуктів, створювати їх список для замовлення доставки.
 • Пральна машинка з онлайн керуванням.
 • Кондиціонер
 • Зволожувач повітря
 • Системи управління різними домашніми пристроями за допомогою голосових команд.

Інтернет речі присутні не лише у побутовій сфері, вони широко застосовуються і в інших секторах людської діяльності.

У комунальній сфері розумних міст використовуються транспортні засоби з системою автопілоту, камери відеоспостереження, датчики наповнення на контейнерах для сміття. Контроль руху в містах в залежності від інтенсивності транспортного потоку – так звані розумні світлофори. Датчики контролю руху громадського транспорту можуть надавати необхідні дані для інформування пасажирів про інтервал руху і час реального прибуття до зупинки громадського транспорту.

У медицині працює медичне обладнання контролю, наприклад, кардіомонітори. За допомогою переносних датчиків лікарі можуть дистанційно відслідковувати стан пацієнта і оперативно відреагувати у випадку раптового погіршення стану здоров’я. Футуристи і маркетологи вже сьогодні пророкують, що в недалекому майбутньому безпосередньо в тіло людини будуть імплантовані різноманітні сенсори, які автономно – без участі власника зможуть аналізувати дані про його стан і настрій, віддаючи команди оточуючим користувача речам, щоб вони створювали своєму господареві особливо добрі і комфортні умови. Це може бути і розумне крісло, яке підлаштується під ваше тіло автоматично, відповідно до сигналів імплантованих сенсорів і системи кондиціювання, якщо господаря втомлює надмірно висока температура.

На промислових підприємствах застосовуються промислові системи, такі як конвеєрні стрічки та інше цифровізоване виробниче оладнання.

Синоптика – використовує інтернет речей для онлайн моніторингу погоди у різних куточках планети.

Транспортну логістику і контроль вже сьогодні забезпечують мільйони різноманітних пристроїв. Кількість годин, проведених за кермом водієм, кількість витраченого пального, дистанційний контроль швидкості руху, часу  перебування за кермом.

Цей список можна продовжувати до нескінченності, але метою даної публікації є надання загального уявлення про інтернет речей. Мабуть Ви його отримали, тим більше, що все вищеперераховане для Вас знайоме і про розумне їх використання Ви теж неодноразово чули.

Відтворення цієї статті, або будь-якої її частини, допускається за умови посилання на першоджерело:www.miditaur.net та автора. Призначено для  вільного використання з з метою освіти, навчання і приватного дослідження.
Поділитися:
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

(2 голоси, в середньому: 5 з 5)

Залишити коментар

Ввійти за допомогою: