Цифровізація

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

(2 голоси, в середньому: 5 з 5)

Технологічне явище

Нове технологічне явище, яке стало основою формування четвертої промислової революції.
Більшість розвинених країн світу реалізують на сьогодні національні програми цифровізації, які торкнуться всіх аспектів життя суспільства.

Тренд

Отже цифровізація на сьогодні становиться глобальним трендом, який стосується всіх сфер діяльності людини. Світ, у якому ми живемо змінюється  шаленим темпом, ті хто не встигає змінюватись синхронно глобальним змінам, автоматично випадають за межі зони успіху.
Щоб бути актуальним, потрібним, конкурентно здатним завтра, починати цифровізацію потрібно вже сьогодні.

Комерціалізація

Цифровізація полягає також у залученні цифрових даних і їх поступової комерціалізації. На нинішньому етапі процесу глобалізації дані порівнюють з нафтою, а цифрові платформи з нафтовою установкою. Перенесення комунікацій в цифрові канали, автоматизація рутинних виробничих операцій.
Цифровізація дозволяє використовувати цифрову інформацію для оптимізації бізнес-результатів та створення нових прибутків, оптимізації витрат, нового досвіду роботи з клієнтами. Створення додаткової вартості при застосуванні цифрових технологій.

Що ж таке цифровізація простою людською мовою?

Цифровізація – це інтеграція цифрових технологій в повсякденне життя шляхом оцифрування всього, що може бути оцифроване. Це все оцифроване фактично перетворене у набір даних, які мають певне значення і вартість, інтегровані в цифрові системи передачі даних на рівні первинних мереж, засобів комутації та управління, що забезпечують передачу і розподіл потоків інформації в цифровому вигляді на рівні вторинних, або глобальних мереж.

Цифровізація – це по суті процес перетворення всього у цифровий формат,  який має на меті вдосконалення життя та створення більш самодостатньої бізнес-моделі, яка обіцяє стандартизовану якість та економічність. Створенння цифрового двійника продукту чи створення цифрового двійника процесу виробництва продукту.

Ризики

Цифрова економіка має свою темну і світлу сторону. Якщо хтось задається питанням, а що ж таке глобалізація – то цифровізація планети “Земля”, створення її цифрового двійника і буде ознакою повної світової глобалізації.  Людство чомусь завжди перетворює все створене з добрими намірами на інструмент свого знищення. З цифровим світом може статися те ж саме. Цифрові платформи вже сьогодні здійснюють вторгнення в нетехнологічний світ.  І тому змушують вести активну дискусію про межі особистого простору людини,  у який зможе вторгнутися цифрова техніка. Цифрові платформи створюють різного роду залежності – психологічні, професійні. Відбувається також нелегальна комерціалізація конфіденційних та особистих даних, порушення правил конфіденційності. Пропагуючи цифровізацію, як панацею вирішення людських проблем, багато хто забуває і про те, що глобалізація може відбуватися і неякісно, нерівномірно. Це може привести до значних економічних і соціальних втрат.

Давайте ми нарешті прийдемо до одного знаменника – цифровізація потребує чималих грошових ресурсів, як основа четвертої промислової революції вона має комерційні ознаки. Значить потрібний споживач кінцевого продукту – це людина, чи суспільство і зацікавлена в прибутках сторона – інвестор. Цифровізація витісняє людину з виробничих процесів, а згодом – з розвитком нейронних мереж і з інтелектуальних. Ризики, що люди, які впроваджують глобальний комерційний проект під назвої цифрова глобалізація, або цифровізація всього, можуть бути не переобтяжені етичними міркуваннями і запустять незворотній процес який призведе до створення жахливого цифрового рабовласницького ладу. Процес може бути незворотній. Адже цифрові інтелектуальні системи матимуть штучну природу і навряд чи будуть керуватися етичними міркуваннями, скоріш за все вони жорстко будуть націлені на мету оптимізації та створення вартості. Людство не має ще історичного досвіду і прикладу збалансованого підходу до своїх технологічних іновацій, які згодом перетворюються в інструмент знищення біосфери планети.

Може бути ще і таке як у сюжеті американського фантастичного трилеру новозеландського кінорежисера Ендрю Ніккола (Andrew Niccol) під назвою “Час” ( англ. In Time). Прем’єра в США відбулася 28 жовтня 2011 року. При бюджеті фільму у 40 млн. доларів збори від фільму склали 173,9 млн. доларів.

Відтворення цієї статті, або будь-якої її частини, допускається за умови посилання на першоджерело:www.miditaur.net та автора. Призначено для  вільного використання з з метою освіти, навчання і приватного дослідження.
Поділитися:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

(2 голоси, в середньому: 5 з 5)

Залишити коментар

Ввійти за допомогою: