Робот-рюкзак

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

(3 голоси, в середньому: 5 з 5)
Ямен Сараджі Японія – Йокогама

Ямен Сарайджі – доцент школи медіа-дизайну Університету Кейо в Токіо досліджує тему застосування машин як розширення людського тіла.

Наші думки постійно адаптуються і когнітивно розвиваються, щоб набувати нові знання та навички. Але наші біологічні тіла є нашою в’язницею, оболонкою, в якій ми втілені. Ми – це те, що ми народили, одноосібні та егоцентричні істоти із вродженими межами. Чи не про нас?

Ямен Сарайджі

Акцентує свою увагу на ролі технологій та робототехніки при вдосконаленні наших природних здібностей та пізнавальних можливостей. Очолює проект зі створення робота-рюкзака під назвою Fusion.

Пристрій, який Сарайджі створив з колегами з Університету Кейо і Університету Токіо, має голову з вбудованою системою відеоспостереження (камери, закріплені на рюкзаку, які забезпечують хороший огляд) і дві руки, тіло робота знаходиться в рюкзаці за спиною.

Управління здійснюється іншою людиною

Руки управляються дистанційно іншою людиною, яка надіває гарнітуру Oculus Rift VR. Оператор роботизованих рук може піднімати речі або рухати руками поруч з людиною, який носить рюкзак. Механічні руки можна видалити і замінити ременями, якими обв’язують кінцівки носія рюкзака, якщо потрібно по-справжньому керувати його руками. Сарайджі і інші дослідники Fusion раніше розробляли переносні кінцівки під назвою MetaLimbs. Носій контролював їх ногами. У рюкзаку є ПК, що передає дані по бездротовій мережі між роботизованим носієм кінцівок і людиною, контролюючим кінцівки у віртуальній реальності. ПК також підключається до мікроконтролера, який дає зрозуміти, як розташувати роботизовані маніпулятори і скільки обертового моменту застосувати до суглобів.

Хто з радіоаматорів не відчував потребу під час випаювання радіодеталей у третій руці. Однією потрібно тримати плату, однією паяльник, а ще однією можна витягувати деталь.

Роботизовані руки, кожна з яких має сім суглобів, виступають з рюкзака разом зі свого роду головою. В голові дві камери, які показують віддаленого оператору в живому режимі все, що бачить носій рюкзака. Коли оператор переміщує голову в VR, датчики відслідковують цей рух і змушують голову рухатися у відповідь (вона може повертатися вліво або вправо, нахилятися вгору і вниз, гойдатися з боку в бік).

Переносна система оснащена батареєю, яка працює всього півтори години. Установка досить важка – близько 10 кілограмів. Звичайно, поки це просто прототип.
Різні кнопки на контролерах Oculus Rift активують різні функції пальців: оператор може рухати мізинцем, безіменним і середнім пальцем одночасно після натискання кнопки, в той час як вказівний і великий пальці мають власні елементи управління. На даний момент наявні певні недоліки прототипому Fusion.Затримка в часі, не достатня точність рухів. На майбутнє вчені мають намір довести Fusion для комерційного використання.

Джерело:

Відтворення цієї статті, або будь-якої її частини, допускається за умови посилання на першоджерело:www.miditaur.net та автора. Призначено для  вільного використання з з метою освіти, навчання і приватного дослідження.
Поділитися:
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

(3 голоси, в середньому: 5 з 5)

Залишити коментар

Ввійти за допомогою: