Roland Super JV-1080 вибір інструментів для мультитембрального режиму

Нещодавно отримав листа з проханням допомогти розібратися з вибором інструментів синтезатора Roland Super JV-1080 для мультитембрального режиму при використанні з секвенсором, чи персональним комп’ютером, під’єднаними по MIDI. Питання інших налаштувань у даній публікації не розглядатиметься.

Дійсно, незважаючи на доступність чималої кількості англомовних інструкцій у мережі інтернет, іноді початківцям важко самостійно розібратися з налаштуваннями такого серйозного апарату як Roland Super JV-1080. Тому тримайте коротеньку інструкцію з налаштування мультитембрального режиму виконавської комбінації “PERFORMANCE”.

Що потрібно засвоїти в першу чергу – банки “PERFORMANCE” не є банками звуків у звичному розумінні – банки інструментів. Один банк виконавської комбінації “PERFORMANCE” являє собою аналог такого собі оркестру з 16 “виконавців”, кожний з яких може вільно змінювати інструмент. Кожному окремому виконавцю присвоюється MIDI канал. В залежності від потреб MIDI канали можуть бути різними від 1 до 16, а може бути присвоєно кільком інструментам один MIDI канал. У даному синтезаторі такі “виконавці” позначені термінами “part”. Відповідно відображаються вони на дисплеї як part=1, part=2, part=3,….part=16.   Для інструменту part=хх може бути призначена певна група інструментів (Group). Групи доступні для вибору при призначенні параметрів виконавської комбінації “PERFORMANCE” у базовій комплектації синтезатора – User, PR-A, PR-B, PR-C.

Нагадаю, що усього в  Roland JV-1080 є 32 виконавські комбінації користувачів , 32 виконавські комбінації банку PR-A та 32 виконавські комбінації банку PR-B.

Підсумовуємо – 64 попередньо встановлених (PR-A, PR-B)  виконавських комбінації, та 32 комбінації користувачів.

Давайте створимо власну виконавську комбінацію “PERFORMANCE”.

Вибираємо виконавську комбінацію, які ми будемо змінювати шляхом переналаштування:
1. Натисніть “PERFORMANCE”.
2. Натискаючи кнопку USER/CARD або PRESET, ми можемо вибрати необхідний банк виконавської комбінації (User, PR-A, PR-B), з яким ми плануємо попрацювати (змінювати, редагувати).
3. Повертаємо диск “VALUE” для вибору потрібної виконавської комбінації, яка вже існує.
4. Тиснемо кнопку “PARAMETER”.
5. Далі тиснемо кнопку “4” (під нею внизу синім написано “PART”)  – ми можемо побачити
номер тембру (інструменту), який раніше був призначений для цієї частини.

Спочатку вибираємо за допомогою диску “VALUE” необхідний банк інструментів, при цьому курсор має бути активний у секції “Group”.

Стрілками “Вправо” і “Вліво” переводимо курсор в секцію вибору інструменту “Number” і за допомогою того ж  диску “VALUE” вибираємо необхідний інструмент (Patch).

Якщо Ви захочете змінити ім’я виконавської комбінації “PERFORMANCE”, не вимикаючи кнопку “parameter” тиснемо на кнопку “1”, що знаходиться під дисплеєм і потрапляємо у меню налаштувань, серед яких є пункт меню “PERFORM NAME”, де Ви можете змінити назву Вашої виконавської комбінації “PERFORMANCE”.

Коли Ви вибрали необхідний тембр вимикаємо кнопку “”parameter” і переходимо до запису Вашої виконавської комбінації “PERFORMANCE”.

Для цього тиснемо кнопку “UTILITY”, на дисплеї має блимати напис “WRITE”, тиснемо “ENTER” і вибираємо номер User банку куди буде здійснюватися запис, далі тиснемо “ENTER” у разі, якщо у Вас захищена від запису пам’ять користувача потрібно буде натиснути ще і кнопку “UTILITY”.  Напис на дисплеї “COMPLETE” засвідчить про вдале завершення операції.
Нагадую, що у даній публікації не розглядаються інші налаштування параметрів виконавської комбінації “PERFORMANCE”, окрім вибору інструментів для мультитембрального режиму, але з огляду на даний мануал Ви вже зможете зрозуміти суть процесу. Єдине, що додам у кінці, не забудьте призначити MIDI канали кожному з інструментів     Вашої виконавської комбінації. Якщо виникнуть питання, пишіть на елетронну пошту, або на форумі.

Бажаю творчого натхнення!

Буду радий, якщо дана інформація Вам допомогла!

Один коментар

  1. Дякую за пояснення, довго не міг зрозуміти різницю між перформансем та тембральними банками. Майже рік використовував свій модуль лише на одному midi каналі, у мене виникло питання по ходу використання перформансу, написав на форумі, прошу поради!

Залишити відповідь