XLR роз’єми

Роз’єми XLR призначені для застосування  у професійній аудіо, відео і світловий апаратурі для симетричної передачі різного типу сигналів:

  • аналогових сигналів мікрофонного рівня
  • аналогових сигналів лінійного рівня,
  • цифрових сигналів
  • синхросигналів

Оригінальним виробником є Джеймс Канон, засновник Cannon Electric в Лос-Анджелесі, штат Каліфорнія (тепер частина ITT Corporation), роз’єм розмовно називають Канон (англ. «Cannon»). Роз’єми XLR використовуються для симетричній передачі сигналу.

Значення букв в абревіатурі XLR:

  •  «X» в абревіатурі XLR визначає серію (до цього ITT Cannon випустила серію роз’ємів, назви яких починалися з літери «U»),
  • «L» означає «Latched» («з замком»),
  • «R» – Resilient polychloroprene («еластична гума синтетичного походження ») – матеріал, з якого виготовлена захищає з’єднання кільцеподібна прокладка на конекторі «мама».

 

Випускалася також серія XLP, де буква «P» означає «Plastic» («пластик»), яка нічим не відрізняється від серії XLR крім використовуваного матеріалу захисної прокладки – твердого пластика.

 

Найбільш поширені 3-контактні з’єднувачі.

 

 

 

 

Призначення контактів:

Контакт 1 призначений для з’єднання з загальним провідником,

Контакт 2 – з плюсовим провідником

Контакт 3 – з мінусовим провідником

Контакт 0 – це корпус роз’єму, іноді його з’єднують з контактом 1.
Роз’єми XLR представлені гніздами і вилками (штекер/гніздо, або сленгом мама/папа). Обидві відповідні частини XLR роз’єму можуть бути як кабельними, так і панельними. Зазвичай для виходу сигналу використовується штекер, а для входу – гніздо.
Роз’єми мають Балансне підключення і відрізняються високою надійністю.

Вони захищені від неправильного підключення за допомогою замка, який замикається при з’єднанні обох частин роз’єму. XLR роз’єми мають доволі товсті і міцні контактні штирі.

Залишити відповідь