Drupal – історія проекту

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1

(2 голоси, в середньому: 5 з 5)

Drupal – вільний пакет програмного забезпечення, який дозволяє легко організувати, управляти і публікувати свої матеріали, з нескінченною різноманітністю налаштувань.

Drupal з відкритим вихідним кодом.
Drupal є продуктом з відкритим вихідним кодом підтримується і розробляється спільнотою більш ніж 1000000 користувачів та розробників. Він поширюється під умовами GNU General Public License (або “GPL”), що означає кожен має право вільно завантажити його і поділитися ним з іншими. Це відкрита модель розробки, яка постійно вдосконалюється завдяки праці учасників спільноти, що робить Drupal передовою платформою, яка підтримує новітні мережеві технологіїі. Принципи проекту Drupal заохочують модульність, стандарти, співпрацю, легкість у використанні і багато іншого.

Історія проекту
Почав розробку у 2000 році бельгієць Дріс Бёйтарт (Dries Buytaert), який і понині є керівником проекту. Назва drupal є спотвореним вимовою голландського слова druppel (крапля) і з’явилося в результаті забавної помилки. У 2000 році кілька студентів антверпенского університету використовували загальний ADSL-модем для доступу в інтернет, і для спілкування користувачів цієї маленької локальної мережі Дріс створив внутрішній сайт. Програма, на якій працював сайт, не мала імені, поки Дріс не зібрався реєструвати доменне ім’я для нового сайту, і в результаті друкарської помилки замість dorp.org (від голландського dorp – село, цілком доречне ім’я для невеликого співтовариства) був зареєстрований drop.org (англ. drop – крапля). Аудиторія нового сайту з часом змінилася на які цікавляться розвитком нових веб-технологій, і новий сайт поступово перейшов з аматорського експерименту в проект за обговореннями ідей веб-програмування. У 2001 році Дріс опублікував вихідний код drop.org під ім’ям «Drupal». З тих пір розробка перемістилася на зареєстрований пізніше сайт drupal.org, який придбав статус офіційного сайту проекту.

З часу створення в процес розробки були залучені сотні людей. Офіційні розробники ядра зараз – це десятки чоловік, але багато людей надсилають свої патчі, що включаються в код системи. Також функціональність движка розширюється додатковими модулями, які створюють сторонні розробники. Наприклад, в релізі 4.6 взяли участь 50 осіб, що надіслали 338 поправок до коду, а в релізі 4.7 взяли участь вже 338 розробників, що надіслали приблизно 1500 поправок. За п’ять років існування проекту (до 2006 року) вийшло 13 релізів. Станом на січень 2011 було розроблено більше 7000 додаткових модулів, що розширюють базові функції CMS. За статистикою звернення до оновлень движка на березень 2009 року в інтернеті в межах 120 тис. Активних сайтів на Drupal 6 (без урахування сайтів, що знаходяться за файрволлами, сайтів з відключеним механізмом оновлень). Це також не враховує сайтів працюючих на ранніх версіях Drupal.

У 2007 році Дріс Бёйтарт створив фірму Acquia, спрямовану на комерційну підтримку проектів і сервісів, заснованих на Drupal, натхненний успіхами Canonical і RedHat, що побудували бізнес на підтримці відкритих проектів. В 2008 Бёйтарт отримав вчений ступінь доктора філософії з інформатики при університеті Гента.

З часом навколо міжнародного сайту з’явилися національні спільноти. Зараз працюють більше 20 національних сайтів підтримки на різних мовах.

Залишити коментар

Ввійти за допомогою: